Szafy na wymiar w Turku

Szafy na wymiar są podstawowym elementem wyposażenia każdego mieszkania. To właśnie w nich schowasz wszystkie domowe sprzęty, ubrania i dodatki. Dobrze zaprojektowana szafa będzie funkcjonalna, dzięki przemyślanemu zagospodarowaniu przestrzeni ułatwi utrzymanie porządku, a także znalezienie poszukiwanej rzeczy. Kupując szafę od producentów, musimy liczyć się z odpowiednimi wymiarami, które nie zawsze spełniają nasze oczekiwania i standardy, pozostawiając niewykorzystaną przestrzeń. Aga meble do produkcji naszych szaf na wymiar w Turku wykorzystuje najlepszej jakości płyty laminowane dostarczane przez renomowaną firmę SWISS KROSNO.

Szafa na wymiar – jakie pomieszczenie wybrać? 

Miejsca, w których najczęściej można je spotkać to sypialnia, korytarz, przedpokój czy pokój dla dzieci.

Idealnie sprawdzą się w mieszkaniach o niewielkim metrażu, znacznie poprawią jego proporcje. Nie dopasowane szafy o dużych gabarytach stanowią często problem wizualny, w takim pomieszczeniu wydaje się, że mebel dominuje i przytłacza. Do zabudowy sprawdzi się miejsce w domu, które trudno jest wykorzystać w inny sposób np. wnęki pod schodami, niskie fragmenty pod skosami, miejsce w korytarzu bez okien. Za pomocą szafy na wymiar wykorzystasz niepotrzebną przestrzeń do składowanie swoich rzeczy, jak również odpowiednia szafa, a w istocie jej drzwi dodadzą właściwego charakteru i stylu, jaki chcesz uzyskać w swoim mieszkaniu. Oferujemy wiele wzorów, kolorów, zastosowanie grafiki na szkle. Sprawdź, klikając we wzorniki.

Praktyczne porady dotyczące wymiaru szaf.

Podczas planowania zabudowy warto mieć na uwadze zalecenia dotyczące wymiarów, dzięki którym nasze ubrania nie będą się gniotły. Warto przeznaczyć na szafę ubraniową wnękę o głębokości 70 cm. Przy ubraniach długich jak płaszcze i kurtki wystarczy 60 cm, natomiast głębokość 50-55 cm wystarczy, by powiesić sukienki lub bluzki w szafach o takiej głębokości schowamy deski do prasowania, mopy. Do całkowitej głębokości należy doliczyć grubość drzwi ok. 7-10 cm. Wysokość dla ubrań długich takich jak płaszcze czy kurtki powinna wynosić od 150 do 170 cm natomiast przy ubraniach krótkich jak koszule, spódnice, garnitury wysokość waha się w przedziale 100-110 cm. Szerokość, wysokość i głębokość wnęki powinno się zmierzyć co najmniej w dwóch miejscach tuż przy podłodze oraz pod sufitem. Wymiary mogą się różnić nawet o kilka centymetrów. Czasem przy takich różnicach należy wyrównać, wnękę by nie przysparzała nam ona problemów z otwieraniem i zamykaniem drzwi.

Aga meble oferuje szafy na wymiar w Turku, do których możemy zaliczyć szafy przesuwne, narożne, garderoby i komody, które możemy wykonać na wiele sposobów. Dostosujemy meble do uwarunkowań architektonicznych oraz parametrów, jakich Państwo oczekują. Nadamy im odpowiednią kolorystykę i styl, dzięki temu szafa stanie się wyjątkowa i praktyczna. Nasz wykwalifikowany zespół dokona szczegółowych pomiarów, pomoże w wykonaniu projektu oraz doradzi w wyborze koloru lub wzoru. Zapraszamy do kontaktu.